Doktorandi koht DiMa laboris!

Liitu DiMa laboriga doktorant-nooremteadurina projekti „Teekond Ringmajanduseni: UPMADE Digilahenduse Rakendamine Tekstiiliringluses” raames.

“Teekond Ringmajanduseni: UPMADE Digilahenduse Rakendamine Tekstiiliringluses” uurimisprojekt keskendub tekstiili- ja rõivatootmise jäätmetele, pühendudes ressursside väärindamisele. Projekti eesmärk on juurutada ringdisaini, vähendada tekstiilijäätmeid ja teha toote tarneahel läbipaistvaks, soodustades samal ajal teadus- ja ärivaldkonna koostööd ringmajanduse suunas Eesti, Euroopa ja ülemaailmsel tasemel.

Projekt võimaldab kohandada UPMADE upcycling süsteemi, mis on juba 15 aastat uuritud ja osutunud tõhusaks vahendiks tööstusjäätmete vähendamisel, vastavalt ELi digipassi standarditele. Projekti raames luuakse Eestis UPMADE süsteemi jaoks digitaalne lahendus ning töötatakse välja koolitus UPMADE audiitoritele.

UPMADE süsteemi kohandamine, digitaalse lahenduse väljatöötamine ja audiitorite koolitamine ning rakendusmaterjalid võimaldavad viia süsteemi uuele tasemele, luua laiaulatusliku vastutustundlike tehaste ja kaubamärkide võrgustiku ning vältida suuri koguseid tekstiilijäätmeid.

Doktorandi tööülesanded ja roll projekti raames:

·       Olelusringi hindamiste (LCA) metoodika rakendamine ja andmete analüüs                 
        tekstiilitootmise valdkonnas.

·       Teadusartiklite kirjutamine ja publikatsioonide ettevalmistamine.

·       Teadmiste jagamine ja õppeprotsesside toetamine Eesti Kunstiakadeemias.

·       Tihe koostöö EKA vanemteaduri Reet Ausi, keskkonnaeksperdi Harri Moora ja projekti
        meeskonnaga.

Kandideerimine on avatud 7.augustini 2024.

Rohkem infot ja vastuvõtu tingimustest siin:
https://www.artun.ee/et/sisseastumine/doktoriope/uldinfo/