Second Chance näitus disainipealinnas Valencias

9. mail avatakse Hispaanias, Valencias Maailma Disainipealinna projekti raames Eesti jätkusuutlikku disaini tutvustav näitus „Second Chance“ / „Teine võimalus“. EKA ja Eesti Disainerite Liidu koostööna korraldatud näitusel Palacio de Colominas on väljas rohkem kui 20 Eesti disaineri looming.

Jätkusuutliku disaini näitus „Second Chance“ keskendub viimastel aastatel disainiskeenel tähelepanu keskpunkti tõusnud taaskasutuse teemale, näidates kuidas disainerite loov mõtlemine ning nutikate tehnoloogiate ja töövõtete kasutamine võimaldab kasutatud esemetele uue tootena taaskord elu anda, kaitstes keskkonda ning säästes piiratud ressursse. 

EKA Jätkusuutliku disaini ja materjalide labor DiMa esitleb näitusel viimastel aastatel ringdisaini uurimissuundadega seonduvalt valminud tekstiili- ja moevaldkonna tootenäidiseid ja projektide tulemusi, keskendudes kolmele ringdisaini meetodile: kohalik väärtustav taaskasutus (local upcycling); tööstuslik väärtustav taaskasutus (industrial upcycling) ja mehaaniline ümbertöötlus (mechanical recycling). Kõiki kolme alamteemat saadab näitusel lisaks tootenäidistele ka lühike videoklipp, mis avab teema tausta laiemalt.  

Näituse eesmärgiks on lisaks teadlikkuse tõstmisele tekstiilijäätmete keskkonnareostusest, pakkuda erinevaid ringlussevõtu lahendusi ja inspiratsiooni valdkonnaga seotud disaineritele, kelle teadlikkus ja otsused disainiprotsessis on olulise kaaluga tagamaks tulevikutoodete jätkusuutlikkuse ja ringsuse.


Labori väljapaneku raames esitlevad oma tooteid disainerid Reet Aus, Cärol Ott, Kristel Aimee Laur, Sandra Luks ja Maria Kristiin Peterson. 

9. mail algusega kell 17.00 toimub projekti raames Palacio de Colominas (Carrer de l'Almodí 1) ka konverents Eesti disaini tutvustamiseks, kus Ilona Gurjanova teeb ülevaate Eesti disaini arengust ning jätkusuutliku disaini projekte esitlevad EKA Jätkusuutliku disaini ja materjalide labori ringdisaini teadussuuna juht, vanemteadur Reet Aus, EKA moeosakonna juht Piret Puppart ja EKA aksessuaaridisaini lektor Marta Moorats. Näituse pidulik avamine toimub algusega kell 18.30.  

Näituse sündmus Facebookis.

Toetab Eesti Kultuurkapital.