Trash To Trend Stuudio 

Tallinn Euroopa roheline pealinn 2023 programmi raames avati 9. mail Müürivahe 17 Trash to Trend parandus- ja ringdisainistuudio, mis keskendub rõivaste ja jalanõude eluea pikendamisele ning jätkusuutlikule tarbimisele. Trash to Trend stuudio avati Tallinnas koostöös EKA jätkusuutliku disaini ja materjalide labori DiMa, Anu Rieberg & Reet Ausi rõivabrändide, kingapuhastusfirma CLEANSTEPi ja Euroopa Komisjoni Tallinna rohelise pealinna algatuse toetusel. 

Stuudio pakub võimalust tuua oma riided parandamiseks ja ümberdisainimiseks, ning tulla ja õppida lihtsamaid parandusvõtteid oskajate juhendamisel.


Tekstiilitoodete ringlussevõtt on oluline samm ringse majandusmudeli saavutamisel ning parandus, korduskasutus ja väärtustav taaskasutus on keskkonnasäästlikud meetodid, mis aitavad saavutada jätkusuutlikku tarbimist. Lisaks parandusteenusele korraldab Trash to Trend stuudio regulaarselt töötubasid, kus oma ala spetsialistid, nagu Reet Aus, Anu Rieberg, Eesti Kunstiakadeemia disainerid, Cleanstep jt jagavad teadmisi rõivaste ja jalanõude parandamisest, hooldamisest ning ümberdisainimisest.


“Meie soov uue stuudioga on näidata, et kvaliteetne toode püsib läbi hoolduse ja väärtustamise pikalt ringluses ning seeläbi teenib omanikku aastakümneid. Nagu ütles Vivienne Westwood: “Ostke vähem, valige hoolikalt ning tehke ise!”,” selgitas projekti üks algatajaid, disainer ning Eesti Kunstiakadeemia vanemteadur Reet Aus.

Trash to Trend stuudio on oluline samm Tallinna teel jätkusuutlikuma tuleviku suunas, arendab kogukondlikku tegevust ning annab meile kõigile võimaluse osaleda ringmajanduse ellu toomisel ja keskkonnasäästliku tarbimise edendamisel.

Stuudio avatakse ametlikult 18. mail, Müürivahe 17, Tallinn.

Esimesed töötoad toimuvad juba 20. ja 27. mail, täpsem info on leitav trashtotrend.art lehel.


Projekti koostööpartnerid on Tallinn Euroopa roheline pealinn 2023,Reet Aus, Anu Rieberg, EKA Jätkusuutliku Disaini ja Materjali Labor ning CLEANSTEP.


Trash to Trend remondistuudio


Müürivahe 17, Tallinn
Avatud T-L kell 11.00-19.00
tallinn@trashtotrend.art
trashtotrend.art
https://www.instagram.com/trashtotrend.art/


Lisainformatsioon:


Krislyn Valtson

Reet Aus turundusjuht
krislyn@reetaus.com

Anu Rieberg
asutaja ja disainer
info@anurieberg.com

Reet Aus
Reet Aus asutaja ja peadisainer
reet@reetaus.com


Arte Ermel
CLEANSTEP asutaja ja puhastusekspert
arte@cleanstep.eeAnna Lohmatova
Eesti Kunstiakadeemia DiMa labori projektijuht
anna.lohmatova@artun.ee