DiMa Avapauk 19.09 Disainiööl

Moodi siit- ja sealtpoolt maakera. Ametlik DiMa avapauk XVII Disainiööl "Green-Being. WTF?" 19. septembril kell 20:00. 

Aastaid on Eesti Kunstiakadeemia hämarates koridorides toimetanud ringdisaini rakuke. Teinud teadust, loonud uusi materjale, kaardistanud jäätmeid ja neid erinevatel viisidel läbi disaini ringlusse suunanud. Katsetanud innovaatilisi disainilahendusi ja otsinud jätkusuutlikku võimalust luua uusi tooteid. 19. september on lõpuks see päev, mil Jätkusuutliku Disaini ja Materjali Labor ehk DiMa astub prožektori vihku ja teeb asja ametlikuks. On DiMa avamine.


Laval näeb moedisaini, mis on valminud nii suurtootmise ülejääkidest kui kasutajärgsest jäätmest, mis on prügina reisinud mööda maailma rohkem, kui mõni tulihingeline matkaja unistadagi oskaks. Kuna DiMa üheks uurimissuunaks on ringdisain, täpsemalt väärtustav taaskasutus ja ümbertöötlus, siis näeb laval just eelpool mainitud meetoditel valminud rõivaid. Suur hulk tekstiiliprügi on ringlusse toodud läbi disaini.


Osalejad:
Dr. Reet Aus
Cärol Ott
Sandra Luks
Kristel Aimee Laur
Marta Konovalov
Maria Kristiin Peterson
Yvette Agani
Bibi Mwanzala
Loise Wangari
Olivia Njeri
TOKU shoes

Muusikalise atmosfääri loob Lauri Lest, kes läbi minimalistlike meloodiate ja helimaastike tekitab seisundeid, millesse on põimitud tantsulisus, melanhoolia ning igatsus tundemaailma sügavuste järele. Kõlavad minevikku vaatavad nostalgilised toonid ning kohati düstoopilised, kohati lootusrikkad helid tulevikust. Möödunu ja veel ainult aimatav saavad kokku olevikus.

Moeshow soengupartner on juuksehooldusbränd Nine Yards.

Rohkem infot XVII Disainiöö programmi kohta.

Sündmus Facebookis. 


Sündmust toetab Keskkonnainvesteeringute Keskus ja kaasrahastab Euroopa Regionaalarengu Fond.