DiMa näitus Disainiööl
19-25.09 esitles DiMa XVII Disainiöö raames viimaste aastate uurimissuundade tulemusi:  erinevaid tekstiilijäätmete ringlussevõtu ja tootearenduste lahendusi. Näitusel olnud tooted on valminud erinevate ringlussevõtumeetodite teel: 

– Materjali- ja tootearendused, mis on valminud projekti “Eestis tekkivate tekstiilijäätmete ringlussevõtu ja tootearenduste lahenduste väljatöötamine” raames. Mehaanilise ümbertöötluse teel ning mitmete ülikoolide koostööl on Eestis kogutud vanadest rõivastest arendatud lõnga ja kudumeid ning komposiitmaterjale, mis omakorda disainitud uuteks toodeteks. Projekti rahastajaks on Keskkonnainvesteeringute Keskus ja koostööpartnerid TalTech, Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemia, SEI Tallinn ning Uuskasutuskeskus.

Väärtustava taaskasutuse meetodil valminud rõivad, kus materjalina on kasutatud suurtööstuse jääke ja teise ringi rõivaid, arvestades materjali eripära ja selle parimaid omadusi ning luues uusi tooteid väiksema ressursikuluga.

Taasloov tesktiilidisain. Teemaviite #visiblemending populaarsus sotsiaalmeedias tõestab, et rõivaste parandamisest on saanud trend. Kuid kas tegu on mööduva vooluga või saab parandamine kui teguviis päästa maailma? Rõivaste kulumine loob võimaluse kandja ja eseme vaheliseks suhtluseks. Uute kihtide lisamine kasvatab ajas esemete väärtust. Parandamine sarnaneb seeläbi looduse võimega ennast taasluua – kasvatades uusi kihte ja ja parandades inimese tegevuse tulemusena tekkinud kahjustusi.

Näitusel osalesid: 
Kärt Ojavee, DiMa
Reet Aus, DiMa 
Tiia Plamus, TalTech Polümeeride ja tekstiilitehnoloogia labor
Astri Kaljus, Viljandi Kultuuriakadeemia Villalabor 
Maria Kristiin Peterson, DiMa 
Argo Tamm, EKA
Marta Konovalov, EKA
Cärol Ott, EKA
Sandra Luks, EKA 
Kristel Laur, EKA 

Näitust toetas Keskkonnainvesteeringute Keskus ja kaasrahastab Euroopa Regionaalarengu Fond.