GreenCcircle
GreenCCircle projekt aitab kultuuri- ja loomemajandusel võtta omaks jätkusuutlikkus ja innovatsioon, soodustades muutlikku teekonda keskkonnasäästlike tavade ja roheliste oskuste suunas.
Projekt juhib jätkusuutlikku ümberkujundamist, põimides ringmajanduse põhimõtted loomingulistesse töövoogudesse. Oma Living Lab´i (“Elus labori”) metoodika abil arendab GreenCCircle interdistsiplinaarset koostööd haridusasutuste, tööstusharude ja teadlaste vahel, edendades eksperimenteerimiskeskkonda ja tulevikku suunatud lahendusi. Osalejad omandavad praktilisi oskusi keskkonnaprobleemide lahendamiseks ja oma konkurentsivõime tugevdamiseks arenevatel turgudel.
Koolitusalgatused, mis on kooskõlas ELi standarditega, ühendavad virtuaalse ja näost-näkku õppimise, tutvustades mikrokraade ja avatud märke uute oskuste tunnustamiseks. See kaasaegne lähenemisviis vastab digitaalse ja hübriidhariduse maastiku vajadustele, valmistades kultuuri- ja loomemajandust ette tulevaste väljakutsete ja võimaluste jaoks.
Kaasates selliseid algatusi nagu Loominguline oskuste pakt, arendab projekt ettevõtlikku mõtteviisi, tagades kultuuri- ja loomemajanduse pikaajalist vastupanuvõimet ja nende oskust kohaneda kiiresti arenevas majanduslikus ja ökoloogilises keskkonnas.
Projekti eesmärgid ja mõjuGreenCCircle on kooskõlas ELi Rohelise leppe ja ringmajanduse põhimõtetega, eesmärgiga ületada oskuste lüngad ja luua jätkusuutlik ökosüsteem. Tehes koostööd kõrgharidusasutuste, kutsehariduse ja -koolituste pakkujate, teadlaste ja ettevõtetega, loob projekt jätkusuutliku innovatsiooni dünaamilise raamistiku.
Keskne eesmärk on varustada kultuuri- ja loomemajanduse organisatsioone vastavate vahendite ja strateegiatega edendamaks loovat, kriitilist ja ettevõtlikku mõtlemist. Segaõppe lähenemisviise integreerides võimaldab projekt osalejatel omandada keskkonnahoidliku majanduse jaoks olulisi oskusi, lahendades samal ajal COVID-19 pandeemia poolt võimendatud väljakutseid.
Projekti mõju hõlmab üle 120 õppija kaasamist väljakutse-põhistesse tegevustesse, sektoritevahelise koostöö hõlbustamist üheksas Euroopa riigis ja säästva arengu toetaja rolli juurutamist keskkonnasäästlikumate tavade suunamiseks. Pakkudes tööriistu keskkonnamõjude hindamiseks ja toetades jätkusuutlikke ärimudeleid, suurendab GreenCCircle kultuuri- ja loomemajanduse vastupanuvõimet, asetades need organisatsioonid juhtpositsioonile sotsiaal-majandusliku ja keskkonnaalase arengu edendamisel.
Loe rohkem: https://greenccircle.eu/
Projekti kestus: 2024-2026
Projekti partnerid: Materahub, CIKE, Creative FED, Ca' Foscari, ARTeria, Baltic Film & Creative Tech Cluster, Julie's Bicycle, XAMK, INFODEF
Projekti kaasrahastab Euroopa Liit